LinkedIn® i GoldenLine

 

Co to jest LinkedIn?– Od jakiego tematu zacząć cykl o poszukiwaniu pracy? – głowiła się Misty – Temat jest rozległy, wątków do poruszenia – mnóstwo. Jaki wybrać na pierwszy ogień?

– A może od najczęstszego pytania tych, którzy po raz pierwszy od dawna muszą poszukać czegoś nowego dla siebie? – powiedział Pan N.

Genialne!

A najczęściej powtarzającym się pytaniem jest:

– Czy warto zakładać profil na LinkedIn® albo Goldenline?

Odpowiedź krótka brzmi: warto.

Jeśli zastanawiacie się, co to jest LinkedIn (albo jego polski odpowiednik Goldenline), to poniżej krótko wyjaśniam.

LinkedIn® i Goldenline, czyli portale społecznościowe z przeznaczeniem czysto zawodowej prezentacji, to teraz najszybszy i najlepszy sposób na pokazanie się w kontekście poszukiwania pracy. Dla rekruterów to najczęściej pierwsze źródło poszukiwania Kandydatów, a dla niektórych wręcz jedyne. Portale mają tę zaletę, że pozwalają skontaktować się z osobami, do których nie mamy żadnych namiarów lub szybko zweryfikować, czy doświadczenie danej osoby pasuje do poszukiwanego. W tym przypadku bliskie prawdy jest więc powiedzenie, że jeśli nie ma cię w sieci, to nie istniejesz.

Profil warto założyć od razu, kiedy tylko zdecydujecie się na szukanie nowej pracy. Bez czekania, aż przygotujecie soczyste cv, czy zaczniecie odpowiadać na ogłoszenia. Na start wystarczy hasłowy opis poszczególnych etapów pracy i dodanie do grona znajomych jak największej liczby zawodowych kontaktów. Im większa sieć kontaktów, tym większe szanse na złowienie w nią smakowitej oferty pracy, która sama może pojawić się w Waszej skrzynce.

O tym zaś, jak poruszać się w portalach i wykorzystywać maksymalnie ich możliwości, porozmawiamy w kolejnym odcinku naszego cyklu poradnikowego.

LinkedIn.com

GoldenLine.pl