Taras z widokiem na Stambuł

Stambuł TarasTaras na dachu w Stambule to nie jest żadna wyjątkowa atrakcja. Taras na dachu ma każdy budynek. Ale taras z widokiem na Hagia Sophia, na którym podają dobre drinki i smaczną kawę to już coś, co wymaga pewnych poszukiwań. A wypicie apritivu z widokiem na dachy miasta Misty uważa za turystyczny obowiązek, który powinna wypełnić podczas każdej podróży. Penetrując więc uliczki turystycznego centrum Stambułu, poszukiwała odpowiedniego tarasu, tak długo, aż znalazła.

Choć wejście do tego przybytku można łatwo przeoczyć, w środku jednak czuć już zapowiedź przyjemności. Lobby hotelu wyłożone jest czerwonym dywanem, a mała winda wygląda jakby pamiętała jeszcze szalone lata 30. Na ostatnim piętrze przeszkolona restauracja, a nad nią taras z imponującym widokiem rozciągającym się na 360º.

I wszystko czego potrzeba, by oddać się rozkoszy turystycznego obowiązku: wygodne fotele, chroniące przez palącym słońcem parasole i szeroki wybór napojów, które chętnie donosi uśmiechnięta obsługa. Czyż nie jest rozkosznie pobyć turystą w takim miejscu? Misty przetestowała ten taras zarówno na poranną kawę, jak i apritiv w popołudniowym słońcu, a także drinki z widokiem na rozświetlone wieczorem miasto. W każdym wariancie zdał egzamin, więc niniejszym poleca Wam ten adres.

Hotel Adamar

Yerebatan Cad. no: 47

34110 Sultanahmet, Stambuł

www.adamarhotel.com